Togg Ön Sipariş Fiyatı Ne Kadar? Togg Ne Zaman Çıkacak?

Togg Ön Sipariş Fiyatı

Togg ön sipariş fiyatı herkesin ulaşabileceği rakamlardan oluşacak bilgisi, araç almak isteyen kişileri sevindirdi. Togg Türkiye’de milli ve yerli bir araç olarak üretiliyor. %10’luk ÖTV dilimi içinde yer alması da fiyatın ekonomik olmasını etkiliyor. Elektrikli olarak üretilen aracın kendisi kadar yakıtının da ekonomik sarfiyatlı olması kullanıcılar tarafından olumlu karşılanıyor. Yeni nesil inovatif teknolojiyle üretilen aracın güvenlik ve emniyet sistemleri de ileri teknolojiyle üretiliyor. Şık ve modern tasarımıyla göz dolduran prototipi vatandaşlar arasında büyük heyecanla karşılanıyor. Çıkacağı ve satış noktalarında yer alması sabırsızlıkla bekleniyor. Doğu ve Batı kültürünün füzyonuyla oluşturulan tasarımı, akıllı cihazın modern çizgilerini oluşturuyor.

TOGG Ön Sipariş Nasıl Verilir?Pin

Yani Nesil Togg’un Özellikleri

Togg ön sipariş fiyatı üretim planlaması tamamlandıktan sonra açıklanarak duyurulacak. Türkiye Otomobil Girişim Grubu bünyesinde tasarlanan araç tamamen yerli olarak üretilecek. Araçta ön plana çıkan özellikler:

  • Araç, lityum iyon pillerle çalışıyor.
  • Tek şarjda pil kapasitesine bağlı olarak 300 km ve 500 km menzile sahip iki farklı pil mevcuttur.
  • Aracın pilleri 30 dakikadan daha kısa sürede şarj olacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Araçta bulunan rejeneratif fren sistemi bulunuyor.
  • Motorlar yavaşlarken dinamo görevi görecek ve bataryaları şarj ederek sürüş mesafesini uzatacak şekilde tasarlanmıştır.
  • 200 beygirlik iki farklı motor gücü ile üretilmesi planlanıyor.
  • Aracın ön paneli tamamen elektronik göstergelerden oluşuyor.
  • Kontrol paneli üç ana ekrandan oluşuyor.
  • Navigasyon ve multimedya ekranları bulunuyor.
  • Aracın en inovatif tasarımı, yan ayna yerine tamamen kameralarla hakimiyet kurulması oluyor.
TOGG Ön Sipariş Fiyatı Ne Kadar?Pin

Yeni Nesil Togg Ne zaman Çıkacak

Togg ön sipariş fiyatı SUV ve Sedan Lasa olarak üretimleri tamamlandıktan sonra deklere edilecek. Üretimin bitirilmesi için planlanan süreç tarihi olarak, 2023 yılı sonları olarak açıklanıyor. Yenilikçi tasarıma sahip aracın sürücü deneyimini geliştirici birçok özelliği bulunuyor. Kullanıcılar arasında büyük beklentilere neden olan aracın çıkacağı gün de büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor. Sürücü yorgunluğunu giderecek özelliklerle oluşturulan araç, lansman yapıldığı günden bugüne en çok merak edilen ürün olma özelliğini de taşıyor. 2023 yılı sonunda üretimi tamamlanması planlanan aracın fiyat açıklaması da üretimi tamamlanacağı günlere yakın bir zamanda netlik kazanacak.

TOGG Ön Sipariş Alıyor Mu?

Önümüzdeki günlerde TOGG ön siparişe açılacak. NFT ve Bilgi Yarışması ile öncelik yakalama hakkı da kaldırıldı.

TOGG Hangi Ülkenin Malı?

TOGG yerli üretimimizdir. Türkiye’ye aittir.

TOGG En Fazla Kaç KM Hız Yapar?

Açıklanan verilere göre araç en fazla 220 km/sa hız yapacaktır.

TOGG 0-100 Ne Kadar?

200 hp (arkadan itişli) motorda 0-100 süresi 7,6 saniyedir. 400 hp (4 tekerden çekişli) motorda 0-100 süresi 4,8 saniyedir.

TOGG un fiyatı kaç TL?

Şuanda resmi olarak açıklanan bir fiyat olmaması ile birlikte son gelen vergi düzenlemesi ile birlikte 1 milyon 600 bin TL civarında olmasını bekliyoruz.

TOGG şarjı ne kadar gidiyor?

Lityum iyon pil sistemini kullanan TOGG, tam şarj ile 300 ve 500 km arasında bir menzil sunabilecek. Piller 30 dakika içerisinde %80 dolum sunuyor.

Şu yazılar ilginizi çekebilir;

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın